Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Acil Vet

Yalnızca Çayyolu ya da Yaşamkent’teki can dostlarımız için değil, tüm Ankara’daki can dostlarımız için 7/24 buradayız!

Can dostlarımız ne zaman hasta olacaklarını seçemezler. Bu sebeple kliniğimizde 7/24 onlar için hizmet vermekteyiz.

Genel Cerrahi Hizmetleri

İlaç tedavisi ya da farklı tedavi uygulamalarıyla iyileştirilemeyen ve operasyona ihtiyaç duyulan can dostlarımız için genel cerrahi işlemi gerekebilir. Can dostumuzun sağlık koşullarının operasyon için elverişli olması durumunda işlem gerçekleştirilir.

İç Hastalıkları – Dahiliye

Dahiliye, can dostlarımızın iç hastalıklarıyla ilgili olan bölümdür. Can dostunuz ile ilgili kalp, böbrek vb. hastalıklarına çözüm bulabilir; enfeksiyon sorunu, alerjik reaksiyon gibi sorunlarla ilgili tedavi süreci başlatabilirsiniz.

Aşı Takibi

Can dostlarınızı bulaşıcı hastalıklardan, parazitlerden, viral hastalıklardan korumanın en kolay yolu düzenli olarak aşı yaptırmaktan geçer. Can dostunuzun durumuyla ilgili genel muayeneden sonra gerekli ya da eksik olan aşılar uygulanır.

Can dostlarınızın aşılanması için en az 45 günlük olması gerekir. Aynı zamanda sağlık durumu iyi ve iç-dış parazitten arınmış olması gerekir.

Doğum Hizmetleri

Bebek geliyor! Doğum, bazı can dostlarımız için riskli olabildiği gibi bazıları için çok kolay işler. Fakat her iki durumda da veteriner hekiminizin durumdan haberdar olması, mümkünse klinikte olmanız gerekir.

Muayene

Can dostunuzun genel muayenelerini düzenli olarak yaptırmanız çok önemlidir. Düzenli takip, çeşitli hastalıkların fark edilmesi ve tedavi edilmesi noktasında önemli bir yere sahiptir.

Kısırlaştırma Ameliyatları

Kısırlaştırma, herkes için karar vermesi zor bir süreçtir. Can dostunuzun sağlığı elverişli olduğu takdirde sizin de isteğiniz doğrultusunda işlem gerçekleştirilir. Kısırlaştırma, zorunlu bir işlem değildir. Fakat can dostunuzun sağlığıyla ilgili bir sorun yaratıyorsa mutlaka veteriner hekiminizle görüşmelisiniz.

Özel hizmetlerimiz

Hotel Petifornia

Herkesin bazen kafa dinlemeye ihtiyacı olur, can dostlarımız da buna dâhil! Birkaç gün için can dostunuzu uzun yola götürmek onlar için eziyete dönüşebilir ya da seyahatler sırasında farklı travmalar yaşayabilirler. Ama korkmayın, Hotel Petifornia onlar için var! Siz tatilinizin keyfini çıkarırken bırakın onlar da kendi tatilini yapsın.

Angeles Kuaför

Birazcık dış fön yapıyorum o zaman!

Can dostlarımızın tüy ve deri sağlığı için düzenli olarak tıraş olmaları, banyo yapmaları gerekir. Bunun yanında tırnak kesimi ve tarama işlemleri de yapılmalıdır. Bu sebeple Angeles Kuaför yanınızda!

E bakımlı olmak onların da hakkı!

Aromaterapi

Aromaterapi, bitkilerden elde edilen özel yağların tamamlayıcı tedavi ya da rahatlatma süreci için kullanılmasıdır. Can dostlarınız için medikal ilaçların yanında tamamlayıcı olarak özel yağlar kullanabilir ve eğitimlerimizle bu yağları nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Animal Reiki (Hayvan Reikisi)

Reiki, fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal iyileşmeyi kapsayan tamamlayıcı tedavi yöntemlerinden biridir. Reiki kelimesi günümüzde “Evrensel Yaşam Enerjisi” anlamında kullanılmaktadır. Japoncadaki Rei ve Ki sözcüklerinin birleşmesiyle oluşur. “Rei: Her yerde var olan” ve “Ki: Ruhsal yaşam enerjisi” anlamına gelir. Animal Reiki (Hayvan Reikisi) de bu tamamlayıcı yöntemin can dostlarımız için kullanılmasıdır. Kalbinizi başka bir varlığın kalbine sunmaktan geçen bu yol, güçlü bir şifa uygulamasıyla ilgilidir. Can dostlarınızın tedavi sürecinde tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olarak kullanılır.